UKŁADANIE GLAZURY, TERAKOTY, GRESU, PŁYTKI KLINKIEROWEJ, KAMIENIA DEKORACYJNEGO

Powierzchnie wymagające poziomowania i pionowania odpowiednio przygotowujemy pod tym względem przed położeniem płytek (wylewki samopoziomujące, prostowanie ściany). Podpowiemy w kwestii doboru odpowiednich materiałów oraz pomożemy przy zaprojektowaniu wnętrza. Jeśli jest potrzebny bardziej wyrafinowany projekt lub po prostu nie masz koncepcji i chcesz, aby ktoś zrobił to profesjonalnie, z przyjemnością polecimy uzdolnioną projektantkę aranżującą także całe wnętrza. Płytki ceramiczne kładziemy we wnętrzach; łazienka, kuchnia, wszelkie posadzki, wykańczamy także tarasy czy schody.

Płytki ceramiczne – trwałe i fantazyjne

    Wybór płytek ceramicznych jest ogromny, aranżując łazienkę, kuchnię czy posadzkę w salonie lub korytarzu warto poświęcić tej części renowacji szczególnej uwagi, gdyż wybrany materiał będzie użytkowany ze względu na swoją żywotność o wiele dłużej niż np. powierzchnie malowane.
Najchętniej kupowanymi płytkami na ścianę są wciąż te w formatach 20×25 cm oraz 25×35 cm. Można jednak zauważyć wyraźną tendencję do wzrostu zainteresowania płytkami o formatach zdecydowanie większych, takich jak 30×50 cm, 30×60 cm czy 30×100 cm, co jest zgodne z lansowaną modą na rozmiary maxi. Na podłodze najpopularniejszym formatem jest 33×33 cm.
Jakość płytek zależy od kilku parametrów. W naszej strefie klimatycznej najważniejsze są mrozoodporność i klasa ścieralności. Zwykle płytki mają grubość około 8 mm. Można jednak spotkać cienkie płytki, mają 6 mm, przez to są słabsze, szybciej się niszczą. Gres można położyć zarówno na ścianę jak i na podłogę. Jeżeli jednak producent określa płytkę z gresu jako płytkę ścienną, może oznaczać to, że klasa ścieralności tej płytki jest niewystarczająca do użytkowania jej na podłodze.
    Doświadczenie uczy, że w internecie warto szukać informacji o kolekcjach płytek ceramicznych. Bardzo szeroka oferta wiodących firm oraz programy online do projektowania wnętrz pomagają nam w wyborze wymarzonych płytek, często decydujemy się wtedy na zakup wysyłkowy. Jeśli jednak mamy wątpliwości, czy wybrane płytki będą kolorystycznie i wizualnie dokładnie takie same w rzeczywistości, jak na monitorze komputera, przed zakupem należy oglądać je w sklepie, jeśli to oczywiście możliwe.

Kamień dekoracyjny - niebanalne upiększenie ścian każdego pomieszczenia

    Ciekawą kompozycją, którą możemy wykorzystać przy aranżacji wnętrz jest kamień dekoracyjny, ostatnio bardzo popularny, dostępny w różnych fakturach i kolorach. Ułożony na ścianie lub jej części w pokoju, salonie czy przedpokoju dzięki rozmyślnie zaprojektowanemu wzorowi, w którym trudno dopatrzeć się powtarzających motywów cieszy oczy swoją naturalnością, głębią i ciepłem.

powrót

    ilość wyświetleń 1304
53064 odwiedzin od 2011-03-31     1999-2021 © MATinternet Zakopane :: Powered by AntCms