ŁAZIENKI I KUCHNIE

Remont łazienki bądź kuchni możemy wykonać kompleksowo wg gotowego projektu lub wg ustaleń z klientem, od przeróbki instalacji wod.-kan. i elektr. poprzez ułożenie płytek, montaż wszelkich akcesoriów (biały montaż), po montaż drzwi, szafek, zmywarki, kuchenki, oświetlenia itp.
Pełen projekt z wizualizacją może przygotować na życzenie doświadczona projektantka, z którą współpracujemy. Wspólnie z Tobą wybierze całe wyposażenie łazienki czy kuchni dysponując szeroką wiedzą i doświadczeniem także w tej dziedzinie oraz kontaktami z dystrybutorami płytek ceramicznych i urządzeń sanitarnych czy AGD.
Współpracujemy także ze specjalistyczną firmą wykonującą meble kuchenne, łazienkowe pod wymiar i wszelkie inne zabudowy, dysponującą własnym projektantem.

Łazienka – higiena i relaks

    O stylu w jakim urządzimy łazienkę decydujemy w zależności od stylistyki mieszkania oraz od wielkości pomieszczenia. Łazienka jest jednym z najważniejszych miejsc w mieszkaniu, ma służyć nie tylko do przeprowadzania higienicznych i związanych z pielęgnacją ciała zabiegów, ale także musi wprawiać w dobry nastrój i sprzyjać relaksowi, powinna spełniać potrzeby wszystkich domowników.
W przypadku małej łazienki lepiej jest urządzić ją w sposób nowoczesny, minimalizując ilość sprzętów i drobiazgów, jeżeli łazienka jest przestronna spokojnie można pozwolić sobie na przykład na dużą wannę. Nie jest konieczne układanie płytek na całych ścianach, równie dobrze mogą być łączone z drewnem czy farbą, co również daje bardzo ciekawy efekt wizualny. Wśród płytek ceramicznych mamy do wyboru: glazurę (tylko na ściany), terakotę i gres porcelanowy (do wykładania podłóg) oraz szkliwiony klinkier (można go układać na ścianach i podłogach). 
Oświetlenie ogólne łazienki powinno być mocne i rozproszone, montaż oświetlenia halogenowego wpuszczonego w sufit optycznie powiększa łazienkę. Skuteczność oświetlenia znacznie wzrasta przez zastosowanie luster. Dodatki takie jak wieszaki i uchwyty powinny być dobrane do koloru baterii, a nie glazury. Mają one pełnić nie tylko praktyczne funkcje ale również dekoracyjne.

Kuchnia – funkcjonalność i finezja

    Kuchnia to miejsce przygotowywania posiłków, jest również „królestwem” pani domu, niejako sercem domu, niekiedy miejscem spotkań rodzinnych i obok łazienki stanowiąca wizytówkę mieszkańców. Powinna mieć cechy praktycznego wykorzystania dostępnej przestrzeni i choć odrobinę dekoracji budującej wrażenie ciepła domowego i harmonię.
Remontując kuchnię od podstaw w pierwszej kolejności należy rozplanować rozmieszczenie mebli i urządzeń sanitarnych, korzystając z pomocy firmy wykonującej meble pod wymiar np. poleconej przez nas, aby uprzednio dokonać ewentualnych przeróbek instalacji wod.kan. pod zlewozmywak czy zmywarkę. Dopiero po wyborze mebli możemy zająć się kolorem ścian i płytek na „fartuszek”, czyli odcinek ściany nad blatem kuchennym.

Na podłogę najpraktyczniejsze ze względu na trwałość i łatwość utrzymania higieny są kafelki. Latem przynoszą ulgę ze względu na chłód, aby zimą nie były wizualnie za zimne możemy wybrać ciepłe odcienie lub wręcz płytki imitujące drewno. Stosując panele podłogowe w kuchni zaleca się wszystkie połączenia wypełnić specjalnym środkiem uszczelniającym.
Ściany możemy pomalować farba lateksową, bardzo odporną na zabrudzenia, z możliwością zmycia. Montując częściowe podwieszenie sufitu gips-karton np. nad szafkami z zainstalowanym oświetleniem halogenowym, dekoracyjnie, efektownie i praktycznie wykorzystujemy tę przestrzeń.

powrót

    ilość wyświetleń 757
53029 odwiedzin od 2011-03-31     1999-2021 © MATinternet Zakopane :: Powered by AntCms